Jump to content

kurczak123

Recommended Posts

Dzień dobry.
Czy ktoś z Państwa byłby w stanie pomóc mi, wyjaśnić wszystko dokładnie w jaki sposób przeprowadzić ubój drobiu w warunkach domowych, aby wszystko przebiegło jak należy (o ile tego słowa w ogóle mogę użyć). 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Na forum to wszystko jest

Obawiam sie, że pytanie dotyczy ubicia ptaka na własne potrzeby.

Czyli albo odciecie głowy siekierą na pniaku albo podcięcie rdzenia kręgowego ostrym nożem.

Znam oba te sposoby z domu rodzinnego i to nawet w wykonaniu jednej osoby.

Ptak miał związane nogi, przygiety do szyi i zawiązany dziób, oskubaną potylicę.

Do tego niezbędne były silne uda gospodyni, między którymi trzymała ptaka podczas tych operacji.

Krew - po dekapitacji - była starannie zbierana do podstawionej miski. 

Czy to są prawidłowe metody? Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Kolego pięknie , jeśli to można tak określić , pokazano ubój drobiu  w jednym z odcinków  programu River Cottage na stacji CANAL+ Kuchnia , bez użycia siekiery , pętania  ptaka . W Internecie znajdziesz opisy odcinków warto zobaczyć .

 

link : River Cottage: Australia - seria dokumentalna - CANAL+ KUCHNIA (canalpluskuchnia.pl)

Edited by Pacan Wojciech
Link to comment
Share on other sites

Brojler prosta sprawa,łapiesz za nogi, podkładasz skrzydła, głowa na gnotek i odcinasz tasakiem/siekierą głowę i trzymasz go, aż wyleci krew. Fajną sprawą są lejki ubojowe, sam takich używam. Następnie parzysz kurczaka i skubiesz ot cała filozofia

Edited by EAnna
lit.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...